Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Kto w dzisiejszych czasach potrzebuje serwisu kominiarskiego? Czy tylko właściciele kominów?

Już od wieków ludzie na widok kominiarza chwytają się za guzik, co podobno przynosi im pomyślność. Czy rzeczywiście to robi? Może większości fantazji nie spełni, ale i tak trzeba powiedzieć, że pomyślność przynosi. Bo na pewno kominiarz chroni nasze domy przed pożogą.


Kominiarz zatem nie tylko daje szczęście – to rzemieślnik, którego praca już od lat jest nieodzowna. Tak w niewielkich mieszkaniach, jak i ogromnych zakładach przemysłowych.


kominiarz


Fach kominiarza ukształtował się razem z potrzebą kontroli i konserwacji warunków technicznych przewodów kominowych, ale i również wentylacji. I choć profesja kominiarza przez dekady ewoluowała, jej istota pozostaje niezmienna, tylko techniki się unowocześniają.


Kolejne treści

Przeróżne rodzaje, formaty i użycia kalendarzy

Nauka języków obcych dzieci
Nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak mnóstwo wariantów terminarzy udostępniają nam sklepy jak też wiodące Przedsiębiorstwa zajmujące się ich wytwórczością. Pomimo iż korzystamy z nich na co dzień, miana części z nich są dla nas całkiem nieznane.


Kiedyś kominiarz oczyszczał kominy ręcznie, niekiedy nawet swoim ciałem – przeciskając się przez kominy, co pozwalało na ich wyczyszczenie oraz konserwację.

Zainspirował Cię ten tekst? Wejdź na odsyłacz do artykułu (https://rd-car.pl/wynajem-samochodu-osobowego-gorzow-wielkopolski/), tam z pewnością znajdziesz jeszcze więcej danych na wątek, który Cię interesuje.

Ręczne zeskrobywanie warstwy sadzy także było zupełnie normalne w tym fachu, bo często szczotka nie radziła sobie z dwucentymetrową powłoką sadzy. W dzisiejszych czasach ów rzemieślnik posługuje się nawet nowoczesną kamerą i czujnikiem spalin. Nieco częściej zmienia zwyczajowy mundur na zwykłe ubrania robocze. Mundur jednak wciąż jest powodem do chwały dla wielu kominiarzy i nie przychodzi im do głowy, żeby zamieniać go na dres.


Billboard


możliwości


Niektóre osoby dziwi, że pomimo nieposiadania komina w miejscu zamieszkania (np. w blokach) i tak administratorzy budynku przysyłają do nich co jakiś czas specjalistę. W dzisiejszych czasach ważną funkcją kominiarza jest kontrolowanie wentylacji w mieszkaniach. Wadliwość tego elementu może spowodować np. zawilgocenie i rozwój pleśni w lokalu. Nie można zatem ignorować jego wizyty, a także obowiązku okresowego sprawdzania kominów w domu. Brak przeglądu komina miewa różne skutki, nie tylko administracyjne, ale i tę najtragiczniejszą: pożar.


A następnie brak wypłaty ubezpieczenia, bo w większość firm ubezpieczeniowych zastrzega w kontraktach, że przy ewentualności braku pełnego przeglądu przewodu kominowego pieniądze po pożarach nie będą wypłacane.
22-01-29 07:44