Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Ręcznie robiony specyfik dobry na wszystkie problemy ze skórą – mydło Aleppo

Obecnie rynek przesycony jest kosmetykami do dbania o twarz i ciało. Zarówno posiadaczki, jak i tłustych albo delikatnych znajdą linię produktów do swojej cery. Ale ilość kosmetyków na sklepowych regałach i w naszych mieszkaniach coraz rzadziej pokrywa się z bliską naturze pielęgnacją, a dbanie o urodę niestety nie zawsze jest zgodne z troską o nasze zdrowie.


kąpiel
Nikt nie przesadzi jeśli uzna, że mydełko Aleppo to jeden z najsłynniejszych produktów naturalnych, ręcznie robionych mydeł na całym świecie.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy wpis, to bez wahania wejdź na ten odnośnik - to bardzo ważna witryna (http://www.skleposwietlenie.pl/1637-zyrandole-stylowe), która opisuje pokrewną tematykę.

Również na całym świecie można je zakupić. Mydło Aleppo to produkt tradycyjny, a początki produkcji są wcześniejsze niż 4000 lat (tą wiedzę zawdzięczamy archeologom). Produkowane jest w Syrii z naturalnych, podstawowych i dobrych dla ciała składników nie naruszających jej naturalnego płaszcza lipidowego. Mydło z olejem wawrzynowym jest jest w czołówce pod względem jakości mydłem, jest bezpieczne nawet dla niemowląt - <. Ponadto, można go używać nie tylko do pielęgnacji twarzy, ciała albo głowy, lecz też do prania ubrań, pościeli czy kołder alergików. Przy tego typu użyciach sprawdzi się nie tylko mydło w kostce, lecz także możliwe do kupienia mydło w płynie (z pompką). Proporcje oleju laurowego i substancji dodatkowych są różne, ale każde oryginalne mydło Aleppo ma przybitą pieczątkę i jest zielone po przekrojeniu go na pół. Tradycyjne mydło Aleppo składa się tylko z trzech składników, ale dodawanie innych składników (zielona lub biała glinka, błoto z Morza Martwego, olejki eteryczne) zwiększa przyjemność użytkowania a czasami pozwala wzmocnić pielęgnację. Dzięki tym dodatkom możemy dobrać sobie mydełko do specjalnych potrzeb. Naturalny skład sprawia, że mydło to bardzo oczyszcza twarz i ciało, dlatego szczególnie zalecane jest w sezonie letnim, gdy skóra się poci, wydziela więcej sebum i jest dużo bardziej odkryta. Mydełko przyspiesza też gojenie się wyprysków i pomaga załagodzić podrażnienia i podleczyć wypryski. Powoduje ściągnięcie skóry i zmniejsza pory, dlatego widocznie pomoże cerom problematycznym. Osoby o cerze docenią jego właściwości matujące.


mydło naturalne
Kostki Aleppo możemy zacząć stosować praktycznie z dnia na dzień, zamieniając wszystkie inne produkty do mycia twarzy i ciała, ale warto wcześniej sprawdzić, czy jego specyficzny zapach ni będzie nam przeszkadzał oraz czy wysuszenie nie będzie zbyt ostre.
20-05-02 08:11