Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Garść praktycznych wskazówek dla wszystkich pań i panów, którzy planują kupić lub wykonać schody do nowego domu

Jeżeli pragniemy mieszkać w domku dwukondygnacyjnym, to jeszcze na etapie projektu jesteśmy zmuszeni do zastanowienia się, w jaki sposób będą wyglądać schody na piętro. Współcześnie mamy do wyboru wiele modeli wyprodukowanych z najróżniejszych materiałów. Najprawdopodobniej najprostszym pomysłem jest wylanie schodów z betonu, a następnie nałożenie płytek na stopnie i podstopnie.

Schody kręcone
Jednak takie, bodajże najmniej drogie rozwiązanie, niektórym osobom kojarzy się niezbyt pozytywnie. W ośrodkach zdrowia można wspomniane schody spotkać, a przecież do takich miejsc zmierzamy właściwie tylko i wyłącznie w razie obowiązku.

Z kolei wystrój mieszkania w wersji eleganckiej powinien posiadać schody równie wytworne jak samo wnętrze salonu. Warto przy okazji dodać, że korytarz (zobacz lampy ogrodowe) będzie robił na gościach odwiedzających gospodarzy pierwsze, a równocześnie najistotniejsze wrażenie. Można sobie zamówić schodów ze stali nierdzewnej, ale nie z każdym wnętrzem będą się one komponować. Najbardziej ponadczasowe są schody wykonane z drewna.

Nowoczesne schody drewniane zazwyczaj są montowane w profesjonalnych stolarniach według obranego szkicu - . Stopnie można zrobić z drzewa bukowego, ale te najbardziej trwałe zbudowane są z dębowych desek. Jeżeli dwa wieki temu wykorzystywano do produkcji pojedyncze kawałki drewna, to współcześnie podstopnie, a szczególnie stopnie skleja się z paru części. Dzięki takiemu zabiegowi efekt pracy stolarza można podziwiać przez lata. Potem wystarczy polakierować powierzchnię specjalnym lakierem i nowoczesne schody drewniane pozostają gotowe do wykorzystania przez mieszkań. A doświadczona gospodyni uda się jeszcze w pospiechu na zakupy do najbliższego hipermarketu, żeby zakupić małe chodniczki ochraniające powierzchnię stopni.


Kolejne treści

Pościel dla najbardziej wybrednych

pościel kremowa
Kiedy postanawiamy kupić pościel to trzeba chwilę się zastanowić. Na bank w którejś szafce jest pełno różnego rodzaju pościeli. Ale oczywiście nie z każdego kompletu korzystamy, bo okazują się niewygodne. Niektóre są zbyt szorstkie, a niektóre są tak gładkie, że trudno się nimi okryć.

schody kręcone
Ci bardziej kapryśni właściciele prywatnych domów wybiorą schody z drewna egzotycznego.szczegóły tu stiuk w kuchni stiuk w kuchni Taki surowiec jest odmienny od tego pozyskanego w rodzimych gajach - bardziej niestandardowy odcień oraz faktura stopni powodują, że już na pojedynczy rzut widać różnicę. Schody z drewna egzotycznego, podobnie zresztą jak te sosnowe, mogą przybierać różne kształty. Te najbardziej rozpoznawalne to schody proste, ale na fotografiach albo w danych korytarzach można również zobaczyć te zabiegowe. W przypadku zakupu tej drugiego modelu będziemy mieć mniej przestrzeni, a ta jest bardzo przydatna w czasie wnoszenia foteli na piętro - .
22-03-16 15:46