Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Jak wannę przerobić na kabinę prysznicową czyli prezentacja możliwości, jakie mogą dać nawannowe parawany

Wiele osób wykańczając swoje mieszkanie ma duży dylemat przy łazience. Jeśli pomieszczenie jest duże, wszystko pomieści, to w zasadzie problemu nie będzie. Gorzej, jeżeli do łazienki niestety wszystko za nic się nie będzie chciało zmieścić, wówczas trzeba będzie z czegoś zrezygnować, a przeważnie obiektem wyborów jest wanna i prysznic.

łazienka
O tym, co jest lepsze, co się bardziej sprawdza, mówi się od dawna i z pewnością jeszcze długo będzie się mówiło. Zwolennicy i przeciwnicy obu tych rozwiązań przerzucają się argumentami, a tak naprawdę każdy sam powinien podjąć decyzję, co mu bardziej będzie odpowiadać. Prysznic cechuje się praktycznością, nie będzie zajmować dużo powierzchni w łazience (dowiedz się więcej) i jest oszczędny, lecz ma jeden zasadniczy minus - nie da się w nim wygodniej położyć i odpocząć. Za to wanna potrzebuje dużo więcej miejsca, co w większości przypadków rodzi trochę ograniczeń, lecz jest znacznie praktyczniejsza, zwłaszcza jeśli w domu będą małe dzieci. Tak naprawdę każdy musi samodzielnie podjąć decyzję o tym, co bardziej mu będzie pasowało, oczywiście zapoznając się wcześniej z wadami i zaletami obu opcji.

parawany nawannowe
Od niedawna istnieje na rynku jeszcze jedna możliwość, pozwalająca na cieszenie się zaletami prysznica jeżeli się ma jedynie wannę. Mowa tu mianowicie będzie o parawanach nawannowych, jakie można zainstalować na jednym boku wanny, i służą wówczas po prostu jako ścianka kabiny prysznica.
W związku z tym że popularność tego rozwiązania szybko rośnie, to wiele firm zdecydowało się wprowadzić do swojej oferty modele dedykowane dla konkretnych rodzajów wanien. Zasada funkcjonowania tego typu parawanów jest niezwykle prosta - po prostu kładzie się je na górnej krawędzi wanny, jednocześnie przymocowując pionową krawędź do ściany. Parawany nawannowe mają możliwość składania się, więc po złożeniu w zasadzie nie przeszkadzają, a w każdym momencie można je szybko rozłożyć i zrobić sobie praktyczną kabinę. Dzisiaj takie parawany można zainstalować na każdym typie wanny, zarówno narożnej, jak i o kształcie prostokąta, i cieszą się dzięki temu bardzo dużą popularnością wśród klientów.
22-09-03 08:23