Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Czy możemy zrobić saunę w swoim lokum? Czy tego typu miejsce trzeba już rozplanować na etapie stawiania domu?

Sporo osób lubi chodzić do sauny, natomiast aby w niej posiedzieć musimy często jechać do spa lub iść na basen, w jakim tego typu urządzenia czasami się znajdują. Jest to czasochłonne oraz kosztowne z tego powodu nie można korzystać z dobrodziejstw sauny tak dużo jakbyśmy chcieli. Może warto w związku z tym pomyśleć o saunie we własnym domu?

Idealnie byłoby zaplanować saunę już w momencie gdy budujemy dom.

Szukasz nietuzinkowego artykułu, który przedstawia przydatne sprawy? Jeżeli tak, to kliknij tu, ponieważ niewątpliwie Ci się przyda. Naprawdę zalecam ten tekst (http://albedum.pl/aktualnosci/)!

Wtedy można znaleźć trochę większą ilość miejsca również na wypoczynek - (sprawdź szczegóły). By po takim zabiegu chwilkę się zrelaksować. Natomiast nawet jeżeli takich planów nie wzięliśmy pod uwgę to jeszcze nic straconego, ponieważ do postawienia tego typu sauny wystarczy 1,5 metra kwadratowego powierzchni. Jedynie tyle ażeby móc cieszyć się swoją sauną w domu. Możemy również wygospodarować wolny pokój w domu, który nie jest przez nikogo używany. Jednak nawet w większej łazience spokojnie tego typu pomieszczenie da się zrobić.

perspektywa - mieszkanie
Producent saun często uczula na odpowiednie zainstalowanie swoich produktów. Ważną rzeczą jest tu wentylacja. Kiedy jest nieodpowiednia może doprowadzić nawet do przegrzania części elementów, a czasem w konsekwencji do pożaru. Trzeba pamiętać o tym, że powietrze powinno bez problemu przepływać wokoło kabiny sauny jak też móc swobodnie rozchodzić się po reszcie pomieszczenia. W tym celu trzeba zostawić odstęp kilku centymetrów pomiędzy kabiną a ścianą pomieszczenia. Temperatura wokół tego typu łaźni nie powinna być większa aniżeli 35 stopni Celsjusza.

Istotną informacją jest również to, że w klasycznych saunach wystarczy nam jedynie przyłącze elektryczne natomiast jak chcemy zrobić łaźnię parową w takim wypadku potrzeba trochę więcej rzeczy. Potrzebne jest przyłącze wody, jakie podłącza się do generatora pary. Kolejną rzeczą jest odpływ do kanalizacji, którym skroplona już para będzie mogła z łatwością wypływać pod postacią wody. Oprócz tego jeszcze zasilanie elektryczne aby być w stanie uruchomić generator pary. A do tego równie ważne zainstalowanie wentylacji. Wiedzmy, że kompletne wyposażenie spa nie jest nam potrzebne w domu aby zakosztować relaksu. Koszt takiej sauny to mniej więcej 7-8 tysięcy złotych, a zamontowanie można zrobić zaledwie w jeden dzień. Z tego powodu dobrze jest pomyśleć o miejscu, w którym będziemy mogli poczuć się jak na wakacjach jak również oderwać choć na chwilę od obowiązków w domu - wyposażenie spa nie jest drogie.
22-05-15 07:36