Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Jak zaprojektować otwartą kuchnię?

W każdym domu niby wszystko wygląda tak samo. Jest miejsce do spania, do przygotowywania posiłków i miejsce do kąpieli. Ale, gdy weźmiemy pod uwagę szczegóły to każde mieszkanie jest zupełnie inne. Nawet, jeżeli na przykład kuchnia będzie połączona z salonem, to i tak w niemalże wszystkich mieszkaniach pomysł na tego typu połączenie będzie całkiem inny.

kuchnia i jadalnia
Każda aranżacja kuchni połączonej z małym salonem zależy od wyobraźni domowników. Oczywiście najpierw należy wziąć pod uwagę wielkość każdego pomieszczenia. Jeżeli salon jest rzeczywiście mały, to nie warto dawać do niego zbyt dużego stołu, przy którym miałoby się spożywać obiady i kolacje. Najlepiej zaaranżować w salonie przestrzeń, gdzie będzie można zjeść deser, ale również będzie można przy okazji posiedzieć ze znajomymi. Stół nie musi być wtedy duży, ale musimy zadbać o to, żeby w kuchni znalazł się blat, przy którym będzie można zjeść normalnie posiłek. Można też wziąć pod rozwagę na podobę baru, co oddzielałoby kuchnię od salonu. Ale, gdy salon jest mały lepiej lepiej pomyśleć o tym, by zaznaczyć przejście z kuchni do salonu inną podłogą. Choć z drugiej strony, by całość wyglądała na większą lepiej wybrać identyczną podłogę. Tak, więc możliwości jest wiele, a wszystko przy aranżacji rozbija się o konkretny lokal i wyobraźnię ludzi, którzy w danym miejscu zamieszkają.

Kuchnia i salon, jako jedno pomieszczenie

Jadalnia
Niesamowicie powszechne stało się łączenie salonu z kuchnią. Szczególnie, kiedy mieszkanie jest niewielki, a domownicy chcą zyskać kilka bonusowych metrów. Czasem już deweloper zadbał o takie połączenie, a innym razem musimy coś wyburzyć, by uzyskać taką przestrzeń. Oczywiście jest to realne w chwili, kiedy pokoju kuchennego od salonu nie oddziela ściana nośna. Jeśli nie ma przeszkód to aranżacja kuchni połączonej z małym salonem będzie dla nas ciekawą przygodą. Bo jednak trzeba we właściwy sposób każdy element dopasować. Nie można wymyślić sobie czerwonej kuchni i postawić na zielony salon, bo wszystko razem będzie źle wyglądało.

Najlepiej przy niewielkim metrażu postawić na jasne kolory, a intensywne barwy wybrać przy kupowaniu dodatków. Warto też pomyśleć nad tym czy chcielibyśmy, by wszystko było na wierzchu, czy może jednak bardziej rozsądnie byłoby gdybyśmy kupili do kuchni szafy bez przezroczystych drzwiczek.
19-04-10 06:12