Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Twoja pociecha może poczuć się w swoim pokoju , jak w świecie fantazji

Bohaterowie umiłowanych dziecięcych kreskówek - Avangers, Spider-Man, Kubuś Puchatek czy Piraci z Karaibów, zwierzęta - dzikie i udomowione, księżniczki i rycerze, piłkarze, kosmonauci i samochody. W latach 90-tych takie fotoobrazy były marzeniem wielu dzieci a jeżeli już pojawiły się na ścianie, były oznaką prestiżu i bogactwa.


pokój dziecka
Nie każdy mógł mieć w mieszkaniu taki luksus. Początkowo fototapety, przywożone były do nas z Niemiec. Rozwinięte technologie druku wielkoformatowego, pozwalały na drukowanie, naprawdę dużych obrazów. Pomimo tego jakość tych tapet z nadrukowaną fotografią, pozostawiała dużo do życzenia . Kiepskie wykonanie i tak właściwie tandetne wzory sprawiły, że fotoobrazy ścienne szybko z bestsellera stały się tandetą. Fototapeta poszła w zapomnienie na długi czas.

Kierunki w urządzaniu i meblowaniu przestrzeni mieszkalnej, ulegają zmianie prawie tak szybko jak te w modzie czy w urodzie. Producenci wciąż zasypują nas nowymi pomysłami, a wśród nich nie brakuje też tych dla dzieci i młodzieży. Obecnie, po latach nieobecności, drugą młodość w modzie wnętrzarskiej przeżywa m.in.fototapety dziecięce. Styliści wnętrz i architekci również wykorzystują fototapetę przy projektowaniu i urządzaniu wnętrz. Przy projektowaniu czterech ścian dla dziecka nie potrzebujemy opierać tylko na typowych tapetach czy zasadniczych kolorach farb. Wskazane jest czasami dać się ponieść własnej inwencji twórczej i wraz z dzieckiem stworzyć pokój w taki sposób, by sprawić mu przyjemność. Może wykreujemy wówczas niebanalne wnętrze, w którym nasze dziecko będzie czuło się naturalnie i szczęśliwie.

Pokój dziecka, naklejki ze zwierzętami
Oklejenie dziecięcego pokoju baśniowym światem stworów, przeróżnych postaci, zabawnych zwierząt sprawi, że nasze dziecko będzie mogło przebywać w swojej ulubionej przestrzeni i poczuć się jak w najukochańszej kreskówce. Wnętrze dziecka, z pewnością będzie bardziej przyjazne. Poza wyborem motywu przewodniego na fototapecie, pozostaje jeszcze dobór tworzywa, z którego będzie ona wykonana - czy będzie to włókno szklane, fototapeta tekstylna, winylowa lub z papieru. Dzisiaj najdoskonalsze są fotoobrazy zrobione na pokładzie flizelinowym. Fototapety do pokoju na podkładzie flizelinowym mają sporo walorów, są proste w kładzeniu, posiadają właściwości zakrywające drobne nierówności, nie marszczą się pod wpływem kleju, ograniczają hałas, polepszają przewodność cieplną ściany oraz są łatwe do usunięcia.
21-05-12 08:20