Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Jakim sposobem zaaranżować swoją sypialnię

Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie jest ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy reszta dnia.

Sypialnia to pokój szczególny nie tylko z tego względu , że spędzamy w niej jedną trzecią życia. Ważna jest chociażby strona świata na której znajdują się jej okna. Należy wiedzieć więc aby do spania wybierać miejsce odosobnione, jak najmniej nasłonecznione i położone z dala od hałaśliwego wejścia.

w sypialni
Idealne strony to północna i zachodnia, zakładając, że nie prowadzi tuż obok hałaśliwa ulica. Okna od wschodu to przymus szybkiej pobudki. Nie jest to wymarzona sytuacja szczególnie dla domowników aktywnych i zapracowanych.

Natomiast od południa – do pokoju słońce wpada cały dzień, więc wieczorem jest w niej gorąco. Trudno więc zasnąć w niej i zrelaksować się.

Łóżka nie stawiamy obojętnie w jakim miejscu. Śpiąc, należy czuć się komfortowo, z racji czego wieszanie półek nad naszymi głowami nie jest dobrym pomysłem. Postawmy w zamian szafki tzw. nocne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka stanie się jeszcze bardziej przytulna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia
Jaki model łóżka (w jakim miejscu znaleźć wygodne łóżka?) wybrać? Taki, który będzie harmonizował z resztą pokoju. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeżeli lubimy styl „wiejski” możemy wybrać łóżka drewniane lub wanny jelenia góra kute. Pamiętajmy, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się pięknie.

Niesamowity nastrój w sypialni uzyskamy przy pomocy paru niedużych lampek stojących i kinkietów. Otoczmy się ważnymi dla nas przedmiotami, np. rodzinnymi fotografiami, a sypialnia będzie przyjemna i intymna.

W sytuacji gdy źle czujemy się w towarzystwie kołkowych firan i wyszywanych poszewek spodoba nam się minimalizm. Przejawia się on stonowanymi kolorami, prostymi meblami i małą ilością dodatków. Planując pokój, najbezpieczniej jest ograniczyć wyposażenie do minimum. Meble mają mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie zdadzą egzaminu.

Musimy też postarać się w pokoju sypialnianym o delikatne światło. Pomieszczenie stanie się bardziej kameralne, a w takim zakątku dużo łatwiej się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu.
21-10-10 07:38