Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Co to jest superwizja oraz jakie powinna ona nieść korzyści?

Prowadzenie sesji terapeutycznych żąda posiadania dużej wiedzy oraz znajomości tematu. Młodsi stażem psychoterapeuci posiadają możliwość odbycia swoistych lekcji z w większym stopniu doświadczonym zawodowo "kolegą po fachu".


Taka superwizja ma za zadanie nie jedynie wzbogacić wiedzę superwizanta (czyli psychologa, który zgłasza się po pomoc) poprzez prawidłowe zrozumienie i poprowadzenie przebiegu psychoterapii.
superwizja


Całość ma finalnie usprawnić jakość świadczonych przez psychoterapeutę usług.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj zaprawy tynkarskie podobne materiały - one również są wartościowe.

Nie trzeba tracić z pamięci, że najbardziej istotne jest dobro pacjenta, przy czym drugim powodem, dla którego wykonywana jest superwizja jest rozwój zawodowy superwizanta. Kluczowym powodem, dla którego przeprowadza się taki proces, jest wytworzenie przestrzeni do wysnuwania refleksji przez superwizanta, żeby był on w stanie przyjrzeć się własnym działaniom oraz podejmowanym przez swoją osobę krokom. W takiej bezpiecznej aurze może on jeszcze raz przeanalizować swe terapeutyczne realizacje z pacjentami.

Zaciekawił Cię nasz post? Więc najedź na link do serwisu felgi samochodowe poznań i rozkoszuj się innymi faktami. W razie pewnych pytań - odezwij się do nas.

Ważny jest fakt, że superwizor nie udziela najmniejszych wskazówek, lecz jest otwarty na badanie zgłaszanych kwestii. Nie udziela jednak nieskomplikowanych rozwiązań oraz nie rozwiązuje wprost kłopotów zgłaszanych przez superwizanta.


montaż


Są różne postaci realizowania superwizji, a dobór tej, która będzie zastosowana w konkretnej sytuacji jest zależna od superwizora oraz od tego, jak on rozumie problemy, które były podniesione przez psychoterapeutę. Może być to postać indywidualna lub grupowa. Superwizja ma dopomóc psychoterapeucie w eksplorowaniu pojęć związanych z jego działalnością.
Omawiane są także trudności czy kłopoty, które mają stanowisko w czasie pracy z pacjentami. Za sprawą superwizji można dowiedzieć się o sobie mnóstwa rzeczy. Poznawanie swojej osoby zezwala na lepsze zrozumienie pacjentów.
20-06-21 07:58