Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

E-papieros – niemożliwy wynalazek

Elektroniczny papieros to jeden z ciekawszych wynalazków XX wieku. Mimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ideolog e-papierosa mógłby zostać uznany za wariata, w dzisiejszych czasach jego dzieło cieszy się popularnością. Na czym polega nowatorstwo tego osiągnięcia? Przede wszystkim na większej liczbie korzyści, niż strat. Tradycyjny papieros, oprócz nikotyny, zawiera dużo więcej niż 200 substancji chemicznych, z których każda oddziaływa niesprzyjająco na stan naszego zdrowia.

kobieta
Papieros wrogiem Twojego zdrowiaNajsilniej narażony na ich wpływ jest układ oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Materiały te w dużej mierze są rakotwórcze, a przemieszczając się wraz z dymem do żył i tętnic pobudzają narodzenie się wielu rodzajów guzów. Ze względu na częsty kontakt dymu tytoniowego z tymi organami najczęściej diagnozowany jest rak dróg oddechowych, krtani oraz języka. Natomiast e papieros ma w ten sposób ukształtowaną przewagę nad swoim konwencjonalnym korelatem, że w swoim składzie zawiera tylko samą nikotynę. Z tego powodu palacze nie zatruwają otoczenia niebezpiecznym dymem i nie narażają żadnej osoby na bierne palenie.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros świetnie zadowala głód nikotynowy i nie wywołuje doskwierającego zapachu. Z tej przyczyny z sukcesem może być stosowany w miejscach ogólnodostępnych. Może stanowić także pierwszy krok do całkowitego odejścia od papierosów. Czasami osoby nałogowo palące tradycyjne papierosy odrzucają je na rzecz elektronicznych, aby później całkiem pozbyć się nałogu.

Walory e-papierosów można mnożyć. Oprócz zdefiniowanych wyżej korzyści sprzyjających zdrowiu, papierosy elektroniczne są niezwykle łatwe w obsłudze. Potrzebują jedynie kilkakrotnego napełniania płynem oraz ładowania akumulatorem. Ich łączny koszt jest nieporównywalnie mniejszy, niż koszty zwykłych papierosów. Dzieje się tak dlatego, albowiem jednorazowo kupuje się urządzenie, a następnym razem dodaje się jedynie płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] mają również korzyści higieniczne. Ponieważ ich używanie działa na zasadzie inhalacji parą, nie powodują przykrego zapachu, który przesiąka ubrania, pozostaje na dłoniach i wywołuje przykry zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to świetna alternatywa w stosunku do zwykłego papierosa i propozycja dla palaczy, którzy nie potrafią samodzielnie rzucić palenia, a przy tym ważne jest dla nich zmniejszenie ryzyka związanego z wziewaniem niezdrowych substancji znajdujących się w składzie papierosie.

Czym jest e-papieros?
Papieros elektroniczny prezentuje się całkiem jak tradycyjny papieros, aczkolwiek w ofercie są też dostępne bardziej oryginalne typy, na przykład przypominające długopis. W smaku też mało różni się od zwykłego papierosa, a co więcej nie zostawia w ustach niesmacznego posmaku; produkuje również dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Struktura e-papierosa
Jak sama nazwa wskazuje, e-papieros jest urządzeniem elektronicznym, w związku z czym niezbędne jest zasilanie. Rolę zasilacza zazwyczaj pełni akumulator, ale też gniazdko samochodowe czy port USB. W skład budowy e-papierosa, nie licząc zbiornika na płyn, atomizera (to tam płyn jest podgrzewany i przybiera postać „dymu”) i źródła zasilania wchodzi także dioda, która imituje żar. Płyny do papierosów elektronicznych dostępne są w wielu smakach, m.in. tytoniowych, co ma przywodzić na myśl smak znanych na całym świecie, marek, do których jest się przyzwyczajonym, ale także owocowych i ziołowych. W odpowiedzi na potrzeby, można kupić zawierające od 0 do 3,6% nikotyny.

Zalety elektronicznego papierosa
Najważniejszą zaletą e-papierosa jest fakt, że realizuje każdą funkcję normalnego papierosa, za to nie posiada jednakowo negatywnych skutków. Ponad to, może przyczynić się do pełnego rzucenia nałogu poprzez etapowe obniżenie siły płynu.

Masz uczucie, że zbliżone materiały wyjaśnią Ci dokładniej tę sprawę? Jeżeli tak sądzisz, zobacz w tekście (http://www.eztime.pl/38-zegarki-meskie-versace) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Co więcej, elektroniczne papierosy nie są szkodliwe dla otoczenia, dlatego można je palić w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Poza tym nie posiadają nieprzyjemnego zapachu, w związku z tym ubrania palacza zachowują swój normalny zapach. Dużą zaletą istotną dla osób, które pielęgnują swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie przyczynia się do spadku kondycji ani nie wywołuje kaszlu.

Więcej związane z zagadnieniem tj epapieros można przeczytać klikając na link.
22-01-16 07:01