Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Wydział filologiczny - specjalizacja ze snów? Co warto mieć świadomość

W ostatniej klasie szkoły średniej, młodzi uczniowie muszą dokonać wyboru życiowego, jednego z najważniejszych. Większość z nich decyduje się na podjęcie studiów, lecz często wybór specjalizacji przyprawia ich o ból głowy. Studia techniczne, Uniwersytet czy może medycyna? W teraźniejszej koniunkturze gospodarczej, żaden z kierunków nie daje nam stu % pewności na znalezienie pracy.


A co z filologią? Nauka innego języka to za każdym razem wzbogacający etap, możemy później zająć się nauką innych opanowanego języka lub też sporządzać tłumaczenia farmaceutyczne, konferencyjne prawne i wiele więcej.
tłumacz

Nie każdy język okaże się równie atrakcyjny w oczach potencjalnych szefów. Najmodniejszym językiem na świecie jest angielski, dlatego sporo Europejczyków ma go opanowanego w zaawansowanym stopniu.

Dzisiaj niełatwo jest odnaleźć rzeczywiście nietuzinkowy materiał. Jeśli masz analogiczny problem, to zalecam ten portal (https://memento-wroc.pl/). Są w nim zamieszczone ekscytujące wiadomości.

Jednak, prowadzi to dodatkowo do jego sporej popularności w gronie uczniów - a co za tym idzie - do liczniejszej konkurencji na rynku zatrudnienia. Z tego powodu najlepszą opcją w tym języku będzie specjalizacja translatorska - tłumaczenia farmaceutyczne sporządzać mogą jedynie osoby zaawansowane w tej dziedzinie, także w swoim ojczystym języku. Warto zajrzeć tutaj: przykłady tłumaczeń farmaceutycznych.
Ostatnimi laty, można dostrzec wzmożone zainteresowanie polskich biznesmenów, rynkami wschodnioeuropejskimi. Dlatego też, warto wybrać któryś ze słowiańskich języków na studia : czeski, rosyjski, bułgarski - po studiach na konkretnym fakultecie, będziemy mieli szanse współpracy z inwestorami którzy nie znają zbyt licznych języków a muszą dogadać się z kontrahentami ze wschodu. Będziemy zajmować się tłumaczeniem dokumentów, przepisywaniem danych, prowadzeniem konferencji.


Następnym świetnym pomysłem, są języki azjatyckie.
znak apteki
Są mniej przystępne do nauki, co wielokrotnie płoszy duże grono studentów, niwelując konkurencję na przyszłym rynku zatrudnienia. Indyjski, koreański, arabski i wiele wiele innych - jeśli tylko poznamy je w stopniu zaawansowanym, wiele drzwi (wybierz niezawodny zaczep) stanie dla nas otworem - od korporacji developerskich przez tłumaczenia farmaceutyczne po zatrudnienie w koreańskim salonie na obrzeżach Wrocławia - przed nami bardzo wiele alternatyw. Filologia, mimo iż jest specjalizacją humanistyczną, gwarantuje pracę na wielu płaszczyznach. Tłumaczenia farmaceutyczne, translacje dokumentów, kooperacja z dalekowschodnimi biznesmenami oraz nauka w szkole - plus znacznie więcej możliwości, tylko wyobraźnia może ciebie tutaj ograniczyć.
19-10-09 07:27