Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Jakie zalety posiada grafika 3D, jakie będą podstawowe zasady w czasie jej tworzenia.

Obecnie używane komputery potrafią naprawę dużo jeżeli chodzi o możliwości tworzenia grafiki. Znalazło to też zastosowanie w bardzo wielu obszarach życia, obróbki zdjęć po projekty rozmaitych urządzeń, maszyn czy obiektów.


Coraz popularniejsza również jest grafika 3d, i to nie tylko w komputerowych grach, które wielu osobom zapewne przyjdą na myśl jak o tym usłyszą oferuje grafikę 3d). Faktem jest, że obecnie produkowane gry są oparte właśnie na grafice trójwymiarowej, dedykowane układy kart wyliczają setki tysięcy przestrzennych wielokątów, z jakich jest złożony końcowy obraz. Obecne możliwości narzędzi do tworzenia gier są tak duże, że w wielu przypadkach animacje wyglądają, jakby puszczany był.
Grafika dwuwymiarowa, czy to wektorowa czy rastrowa, opiera się na rysowaniu na płaskiej powierzchni (dowiedz się więcej o wizualizacji 3d). Dokładając trzeci wymiar zaczynają się pojawiać całkowicie nowe problemy, z którymi trzeba sobie radzić. Przede wszystkim obiekty będą się wzajemnie zasłaniały, więc konieczne będzie chowanie tych krawędzi, jakich nie powinno być widać. Do tego ogromne znacznie ma światło, dopiero po jego uwzględnieniu powstaje pełny obraz w trójwymiarze. Tworzeniem tego typu grafiki mogą się zajmować dedykowane programy, bardzo podobne w działaniu do tradycyjnych narzędzi graficznych.


Kolejne treści

Czym jest tzw. piętowa ostroga?

Internetowy sklep z odświeżaczami i oczyszczaczami powietrza - airnaturel.pl
Ostroga piętowa, innymi słowy przeciągły stan zapalny wywołujący ból pięty, może faktycznie obrzydzić żywot.


Wpierw dojmujący ból pięty odczuwasz wyłącznie w czasie chodzenia.


Stosują one skomplikowane modele matematyczne do obliczania widocznych wierzchołków, a także poziomu oświetlenia każdego punktu. Wymaga to niezwykle mocnych i wydajnych maszyn, z tego też powodu komputery do takich zadań posiadają specjalnie dobrane specyfikacje.
22-08-05 07:36