Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Sprawdzone sposoby na naukę języków obcych we własnym domu

Znajomość obcych języków to w dzisiejszych czasach standard. Jeśli zaobserwowaliśmy u siebie skłonności do łatwego przyswajanie nowych słówek, na pewno warto je wykorzystać.


Któż z nas nie pragnie bez skrępowania mówić po francusku? Niestety, niejednokrotnie nasze marzenia dotyczące zapisania się na kurs językowy kończą się niepowodzeniem.
karteczki


Jest to najczęściej związane z wypełnionym po brzegi kalendarzem służbowym, a dodatkowo sprawami rodzinnymi. Pomimo iż pragnienie jest intensywne, ostatecznie cierpimy na ustawiczny brak czasu. Gdy podliczymy dojazd do szkoły językowej, dołożymy do tego godzinę lekcji, drogę powrotną, a także czas potrzebny do przyswajania nowego materiału - wówczas zdamy sobie sprawę, że jest to najzwyczajniej w świecie niewykonalne. Są jednak inne sposoby. Języka obcego można uczyć się samodzielnie. Pomocne mogą się okazać fiszki, czyli karteczki - więcej na tej stronie| - z wypisanymi tematycznie hasłami. Obecnie są one dostępne w każdej księgarni. Co ciekawe, tego rodzaju pomoc językową da się przygotować samodzielnie. Wystarczy przyszykować niewielkich rozmiarów karteczki i systematycznie notować nowe pojęcia, służąc się słownikiem albo podręcznikiem. Jedna strona musi zawierać obce hasło, natomiast przeciwna - polski odpowiednik. Stałe powtarzanie zapisanych zwrotów i weryfikowanie wiedzy na podstawie tłumaczenia z przeciwległej strony daje szanse na szybką naukę. Co istotne, te niewielkie karteczki można zabrać ze sobą wszędzie. W ten sposób dobrze spożytkujemy czas w autobusie, w pociągu lub oczekując na wizytę u lekarza.
Mówi się, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Jak się okazuje, tak właśnie bywa z nauką języków obcych. Jeśli odpowiednio się zorganizujemy, z pewnością odniesiemy sukces.
20-08-13 11:41