Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Jak wybrać światła do domu?

Od zarania dziejów światło wyznaczało nam rytm dnia. Poranna kawa w słonecznej kuchni jest zapowiedzią udanego dnia. Natomiast kiedy układamy się do snu, chcemy się wyciszyć i uspokoić. Instynktownie więc wyłączamy oświetlenie.
Czarodziej w salonie

lampy stojące: stojące
Najtrudniej jest oświetlić salon. Na tej przestrzeni spędzamy najwięcej czasu, odpoczywamy, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga zatem większego skupienia z naszej strony. Szczególnie kiedy zakupiliśmy ciemne meble, mięsiste tkaniny, a ściany pokryliśmy ciemną farbą. To wszystko ogranicza dopływ światła i nawet większy żyrandol nie wystarczy. Potrzebować będziemy różnych lamp. Idealnie będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub okna. Stojące lampy nowoczesne - sprawdź tutaj, z kloszem skierowanym w dół ustawmy przy fotelu, w którym lubimy czytać. Jeżeli pokój dzienny ma sporo metrów i na dodatek tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią - oświetlenie podkreśli nam kącik do długich rozmów i relaksu.


Kolejne treści

Do twojego domu

lampa wisząca
Remont to poważna rzecz. Można od początku zaplanować miejsca, w których spędzamy czas – zarówno w pracy jak i w domu, zrealizować stare i poprawić wygląd naszego otoczenia. Przy planowaniu nowych rozwiązań nie zapomnijmy o jednym aspekcie: oświetleniu.


Pomocnik w kuchni

Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są obowiązkowe – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy. Dodatkowo dobrze jest lampę na dłuższym kablu zamontować nad stołem w kuchni. Psychoterapeuta w sypialni. W sypialni mamy się wyciszyć, najlepsze więc będzie światło (zobacz sprawdź serwis) nastrojowe. Kinkiet nad lustro wprowadzi intymną atmosferę, a lampki obokinkiet (zobacz polecana strona)ka pozwolą na nocną lekturę.


Drobne oszustwa

lampy
Światło maskuje niedociągnięcia w domu. Gdy zamieszkaliśmy w przestronnej industrialnej kamienicy i przeraża nas mało przytulna przestrzeń, zakupmy lampy wiszące ze światłem skierowanym w dół. A jeszcze lepiej, postawmy na w pełni indywidualną i designerską lampę loftową - oświetlenie designerskie. Wąski pokój wyda się szerszy, jeśli dłuższą ścianę oświetlimy mocniej niż pozostałe. Światło punktowe podkreśli ściany z łupka, belki stropowe czy ciekawą obudowę kominka.


Wybierzmy się do sklepów z oświetleniem, zastanówmy się, przedyskutujmy nasz wybór, ponieważ właściwie dobrane światło istotnie, jest w stanie wiele zdziałać. W internecie odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które świetnie zaprezentują się zarówno w stonowanych, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów. Sklepy oferują fachową pomoc w kwestii oświetlenia, i co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i szybkich zakupów. Zobacz tutaj: .
19-09-02 13:11