Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Jaka będzie najtrafniejsza domena

Popularność naszej strony w siei zazwyczaj jest uzależnione w wielkim stopniu także od jej adresu. Jeśli będzie łatwy do zapamiętania, związany z działką biznesu w jakiej działamy i odpowiednio krótki, mamy duże szanse, że potencjalny klient ją zapamięta, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.

Zwykle przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, dlatego, że nazwy firm najczęściej są unikalne. naturalnie aby zarejestrować tego typu domenę musimy tak czy owak zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Często jest tak, że właściciele firm, lub pracownicy działu IT załatwiają to sami. Jeżeli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, dobrze jest zlecić założenie i projekt strony internetowej firmie, która się w tego typu działaniach specjalizuje. Przy okazji tacy specjaliści na pewno nam doradzą w wyborze najlepszej opcji.

firma taka być może poleci nam założenie naszej witryny na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres internetowy zawierający wyrazy zwykle wykorzystywane w języku. Przykładem domeny generycznej jest na przykład lub Taki adres najczęściej zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. takie domeny czasem osiągają zawrotne ceny, możemy się o tym przekonać, gdy rzucimy okiem na aukcje (zobacz portal zakupowy) domen. Są tak drogie, bo opierają się na prostych skojarzeniach. Gdy chcemy kupić nowy akumulator do samochodu właściwie mimowolnie do głowy wpada nam, żeby wpisać adres

Domeny to wizytówka twojej strony
Jeśli planujemy założyć stronę pod takim adresem, a domena jest już wykupiona, dobrze jest skontaktować się z jej nabywcą - istnieje szansa, że będzie chciał ją odsprzedać, szczególnie, jeśli nie istnieje pod tym adresem żadna strona. Przyda się wówczas informacja o domenie którą można znaleźć na stronie firmy gdzie jest zarejestrowana. Nie jest to problemem, zazwyczaj takie informacje są jawne.

Kolejne treści

Ciekawy rynek domen internetowych

Adres www to podstawa na naszej stronie
Liczba odsłon naszej witryny w internecie zwykle jest zależne w ogromnym stopniu także od jej adresu. Jeżeli jest prosty do zapamiętania, powiązany z branżą w jakiej funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieć duże szanse, że potencjalny klient zapamięta informacje o domenie, nawet jeżeli nie będzie miał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!


Gdy chcemy mieć witrynę internetową akurat na domenie generycznej, ale nie do końca wiemy jaka będzie dla nas najodpowiedniejsza warto przejrzeć możliwości. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu odnajdziemy długą listę oraz naturalnie cennik i będziemy mieli możliwość by wybrać coś dobrze pasującego.
Oprawcowane przez: Magda Assaf
22-01-04 07:01