Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Elektroniczne wagi – precyzyjne, szybkie i wielozadaniowe. Co mogą zrobić?

Elektroniczne wagi całkowicie wyparły wagi szalkowe, chociaż jeszcze do niedawna mogliśmy zobaczyć ekspedientki na hali targowej, które ich używały. Jednak komfort, precyzja ważenia i tempo oraz fakt, iż wagi wskazują od razu cenę spowodował, iż elektroniczne wagi przodują. Elektroniczne wagi to nie tylko urządzenia używane w sklepie osiedlowym czy na targowisku, możemy je także spotkać również na przykład u jubilera. Ale są wówczas nieduże. Natomiast profesjonalne wagi elektroniczne to także wagi przemysłowe i wagi magazynowe.


Modele dostępne na polskim rynku, jakie możemy wyszukać w internecie wpisując przykładowo „wagi elektroniczne Poznań”, to urządzenia o bardzo dużych możliwościach – z automatu dodają sumy poszczególnych towarów, mnożą, wskazują resztę, wykonują przegląd rachunku klienta – wszystko to, żeby praca była przyjemniejsza i aby wyeliminować błąd człowieka.
waga kuchenna
Ponadto, istnieją wagi, jakie umożliwiają wydruk naklejek obejmujących wszelkie informacje dotyczące towaru, jak na przykład: nazwa, waga, cena za kilogram, cena, kod kreskowy, składniki, data produkcji oraz data przydatności do spożycia. Ponadto na naklejce mogą znaleźć się także dane dotyczące miejsca pochodzenia produktu, logo reklamowe i inne ważne rzeczy. Ale by naprawdę nie popełniać błędów, należy ją regularnie legalizować. Najlepiej mieć sprawdzonego, stałego serwisanta, jaki będzie legalizował wagi w naszym przedsiębiorstwie. Legalizacja wagi jest urzędowym potwierdzeniem, iż waga, której używamy jest dokładna i waży towary z założoną precyzją. Łatwo można trafić na serwisanta, który tego pomiaru dokona, wpisując przykładowo „legalizacja wag Poznań” lub ogólnie, gdy będziemy szukać najlepszego modelu wagi dla swojej firmy, można wpisać po prostu słowa - „wagi elektroniczne Poznań”. Ilość firm w obu sytuacjach powinna nas zadowolić, ponieważ każde większe miasto ma co najmniej kilka przedsiębiorstw, które na liście usług mają tę czynność, którą jest legalizacja wag Poznań nie będzie wyjątkowy.


W momencie zakupu wagi mamy gwarancję bazową, jednak możemy dokupić także gwarancję rozszerzoną – przedłużoną oraz gwarancję objęcia wagi kompletną obsługą techniczną. Dobrze jest o to zadbać wcześniej, zanim dopadnie nas usterka.
19-10-11 14:07