Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Na czym polega marketing w sieci internetowej

Co przesądza o wysokości naszej witryny w wynikach przeglądarki? Odpowiedź jest prosta – odnośniki. Dokładniej rzecz ujmując, odsyłacze do twojej witryny z różnych witryn . Właśnie to nadaje moc każdej ze stron.


SEO
Pierwszym etapem pozyskiwania takich odsyłaczy może być dodawanie strony do specjalnych katalogów, których są tysiące. Dodając swą witrynę do katalogu, musisz podać jej tytuł, opis jak też słowa kluczowe. By pozycjonowanie miało dobry rezultat, opisy powinny być unikatowe. Trzeba także pamiętać o zróżnicowaniu fraz kluczowych, zwłaszcza w startowym etapie pozycjonowania witryny www. Pamiętaj, że nadmiernie nagły i duży przyrost linków może powodować iż witryna na daną frazę spadnie miast wybić się na wyższą pozycją.

Oczywiście dodanie strony do paru katalogów nie pomoże, jednakże dodając ją do kilkudziesięciu katalogów, efekt będzie murowany. Innym sposobem pozyskiwania linków do strony jest wymiana odnośnikami z innymi witrynami o podobnych przekazach.

Dobrą metodą na pozycjonowanie strony jest pisanie i publikacja tematycznych artykułów, tak zwanych precli. Możesz je publikować w rozlicznych portalach W portalach społecznościowych również warto wstawiać linki do naszych stron, dobrym pomysłem może być utworzenie fanpage na Twitterze czy na Facebooku. Zamieszczanie artykułów tematycznie związanych z treścią pozycjonowanej strony, umieszczanie w jego tekście linków zawierających konkretne frazy - jest drogą do sukcesu. Trzeba jednakże pamiętać, iż link linkowi równy nie jest, to znaczy link otoczony sensowną treścią ma ogromnie dużą siłę, a odnośnik ciśnięty gdzieś na forum, nie posiadający żadnej otoczki, tej siły już nie ma. Prócz tego pisanie artykułów ma też moc reklamową, albowiem o ile materiał jest zajmujący, to ludzie będą go czytali, jak również będą masowo odwiedzali twą stronę www przez umieszczony tam odsyłacz.

Pozycjonowanie to temat bezgraniczny, nikt bowiem nie zna algorytmu Google, który przesądza o pozycji witryny , na dodatek wciąż się on zmienia co nie ułatwia żywota pozycjonerom. Co raz pojawiają się nowe mody, zaś dawniejsze odchodzą w niepamięć, jednak rozważne pozyskiwanie wartościowych linków z pewnością wciąż jest najistotniejszym elementem oddziałującym na pozycję naszej strony w przeglądarce.
21-05-15 08:44