Menu strony
Sprzt komputerowy dla firm

Topaz, czyli tak przezywany "kamień królewski" oraz parę interesujących ciekawostek na jego temat

"Kamień królewski", czyli kamień posiadający Kolorystykę złotego wina od bardzo dawna bywa symbolem całkowitego przepychu, gdyż dzięki jego samej barwie doskonale komponował się z królewską koroną.
praca


Ów kamień już za czasów starożytnych był w pełni uważany jako jeden z najbardziej drogocennych a także poszukiwanych kamieni i nawet do tej pory bywa niewiarygodnie popularny. Jak to się jednakże nazywa te konkretny kamień? Czytaj dalej, a się dowiesz!


Ciężki, twardy oraz niewiarygodnie przejrzysty klejnot - kamienie ozdobne od jubilera - mający blask prawdziwego ognia - w taki sposób istnieje możliwość w skróceniu opisać niewiarygodnie popularny obecnie rodzaj kamienia, a więc piękny topaz. Toraz bywa najbardziej popularny z wymienionej poprzednio kolorystyki, jednak w rzeczywistości ukazuje się także pod innymi kolorami, a nawet i ma możliwość być całkowicie bezbarwny - charakterystyczny jednakże bywa w nim tak zwany "efekt kociego oka", który to polega na rzuceniu bardzo migotliwych wiązek światła. Co do kwestii samych barw topazu, no to jak się okazuje najmocniej cenionym przez jubilerów bywa ten o barwie błękitu, który to bardzo często jest przezywany diamentem niewolników, czy rubinem brazylijskim, a nawet szafirem wodnym. Poza wspomnianymi wyżej barwami bez problemu mamy możliwość odnaleźć topazy także w kolorach czystego niebieskiego, niebieskozielonego, czy żółtawozielonego, winno-żółtego, oraz o barwie czysto pomarańczowej, różowej, bladofioletowej i fioletowoniebieskiej.
Można też po wyróżniać te o barwie czerwonej oraz czerwonofioletowej, które to w rzeczywistości ukazują się tu w niewiarygodnie przeróżnych odcieniach.

Wejdź na ten link, by przeczytać analogiczne materiały. Dla przykładu zobacz serwis, który omawia intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

Co do samej kwestii szlifu topazów, to są one zazwyczaj tworzone schodkowo lub brylantowo (kiedy chodzi o bezbarwne), oraz szlifowane "fantazyjnie".
19-08-16 07:18